ПСВ Айндховен нанесе изключително тежка загуба на Наполи с 3:0 в мач от група F на Лига Европа. Станислав Манолев започна на пейката за холандския тим и не се появи в игра до края на двубоя.

Италианците явно бяха подценили двубоя, защото започнаха без Кавани, Инлер, Пандев, Кампаняро и Зунига в титулярния състав и в крайна сметка си платиха скъпо за това.

Джърмейн Ленс отбеляза първия гол за ПСВ в 19-ата минута след изключително глупаво излизане на Розати, което поднесе топката на нападателя пред опразнената врата.

Малко преди почивката Лусиано Нарсинг развинти отбраната на неаполитанците и сервира топката на волето на Дрис Мертенс, който удвои.

След почивката в игра се появиха Кавани и Пандев, но вече бе твърде късно. Наполи не приличаше на себе си и получи още един гол, дело  на защитника Марсело в 52-ата мин.

До края ПСВ се забавляваше и дори можеше да отбележи още 2-3 гола, но шансът изневери.

В другия мач от тази група Днипро Днепропетровск победи с 3:2 като гост АИК с късен гол на Евгени Селезньов.Така украинците са изненадващият лидер в групата с 6 точки, докато Наполи и ПСВ са с по 3.