ПСВ Айндховен със Станислав Манолев в състава продължава с непостоянните си изяви в група F на Лига Европа. Холандците загубиха с 0:1 от аутсайдера АИК Стокхолм и остават само с 4 точки след същия брой мачове. Толкова вече имат и шведите.

В другия мач от групата Наполи измъкна трудна победа над лидера Днипро с 4:2 в последните минути. Така италианците вече са с 6 пункта и заедно с украинците се превръщат в основен претендент за класиране на 1/16-финалите.

Манолев отново бе сред стартовите 11 на ПСВ, тъй като капитанът Марк ван Бомел продължава да лекува  контузия. В негово отсъствие Атиба Хътчинсън  бе преместен в халфовата линия, което пък отвори място за българина.

Мачът обаче започна лошо за гостите, след като АИК поведе още в 12-ата минута. Разписа се Мохамед Бангура, който игра с екипа на шведския тим и срещу Левски преди години.

ПСВ се представи далеч под очакванията и създаде само няколко полу-шанса за изравняване, най-вече чрез крилото Дрис Мертенс.

След почивката пък и гредата помогна на айндховенци, след като Даниелсон засече с глава центриране от корнер.

Манолев бе заменен четвърт час преди края от нападателя Мемфис Депай, но и това не помогна на „филипсите" да избегнат загубата.

Наполи пък успя да се промъкне през иглени уши и би Днипро с 4:2. Единсон Кавани изведе южняците напред още в самото начало, но Федетский изравни в 33-ата.Зузуля пък даде аванс на украинците малко след почивката. След това обаче на терена имаше само един отбор - този на домакините. Кавани изравни в 77-ата мин, а в последните 3 минути пак той на два пъти докара резултата до 4:2.