Стоук Сити продължава с отличните си изяви в Европа и е само на крачка от класиране във фазата на директни елиминации, след като се наложи с 2:1 като гост над Макаби Тел-Авив в Израел.

През първата част Райън Шътън и Джон Уолтър бяха близо до откриване на резултата, но не успяха. След почивката обаче Дийн Уайтхед бе безпогрешен и изведе Стоук напред с гол в 51-ата минута.

Малко по-късно резервата Питър Крауч покачи преднината на англичаните на 0:2, възползвайки се от асистенция на автора на първия гол Уайтхед.

Домакините от Израел върнаха един гол в последната минута, но за повече нямаха време и сили.

Благодарение на победата Стоук събра на сметката си 10 точки, с 4 повече от втория Бешикташ, който в същото време победи с 1:0 Динамо Киев.

Това означава, че Стоук се нуждае само от точка в оставащите до края на груповата фаза 2 кръга, за да се класира напред в турнира.

В следващия кръг Стоук приема у дома Динамо Киев.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ЛИГА ЕВРОПА - ТУК!