Преди 11 години Левски побеждава един от опонентите на Лудогорец в групите на Лига Европа - Ференцварош с 4:2. Това се случва в контрола, играна в Австрия. Точни за "сините" тогава са Кръстовчев, Тиберканин, Мариян Огнянов и Жоазиньо.

През второто полувреме след спречкване между Веселин Минев и играч от състава на гостите, унгарските фенове нахлуват на терена и съдията прекъсва мача за около десет минути.

Реферът впоследствие гони Минев и състезателя на Ференцварош.

Жребият определи: Лудогорец срещу ЦСКА (Москва), Еспаньол и Ференцварош!

Първите мачове са на 19 септември

След края на мача обаче ултрасите на унгарците продължават с изцепките си. Повечето от тях са солидно почерпени. Налага се полиция да пристигне в базата Линдабрун, за да изведе привържениците.

В 80-ата минута е отсъдена дузпа в полза на Ференцварош за игра с ръка на Димов. Волф намалява от бялата точка. След този гол голмайсторът и Веско Минев си разменят няколко удара и са изгонени от главния рефер Вагнер Герхард.

Това предизвика недоволството на феновете на унгарците, който нахлуват на терена и прекъсват срещата за десетина минути.

Марек и Локо (Сф) са елиминирали Ференцварош от евротурнирите

Унгарците и Рух (Хожув) отказват да излязат срещу Левски и Динамо (Киев) в първия кръг за КЕШ през 1968 г.

Левски - Ференцварош 4:2

1:0 Кръстовчев (8), 2:0 Тиберканин (32), 2:1 Шоу (34), 3:1 Огнянов (58), 4:1 Жоазиньо (60), 4:2 Волф (80-д)

Левски: Павловс, Зе Суарес, Генев, Димов, Минев, М. Иванов, Каку, Тиберканин, Жоазиньо, Кръстовчев, Карлош

Ференцварош: Уилям, Волф, Драгонер, Чисар, Скукалек, Барта, Липчей, Ашмор, Абди, Шоу, Ламине

Генчев: Шансовете ни да продължим са доста добри, бях си пожелал Ференцварош

"Хубаво е, че няма силно изразен фаворит"