Андерлехт постигна първа победа в груповата фаза на Лига Европа този сезон и то срещу един от фаворитите в групата си Тотнъм. На своя "Констант Ванден Сток" белгийците демонстрираха отлична игра и се наложиха с 2:1, нанасяйки първа загуба на "шпорите" в турнира тази година, за да се изравнят по точки с тях, за да завърже изключително много групата в оставащите три мача.

Кристиан Ериксен даде аванс на лондончани с попадение още в 4-ата минута на двубоя, но това сякаш изигра лоша шега на гостите, които си помислиха, че ще постигнат поредния си успех по европейските терени и бяха наказани.

Гийом Жиле изравни след само 13 минути игра, а по-добрата игра на Андерлехт след почивката доведе до победен гол на Стефано Окака-Чука в 75-ата минута. Италианският нападател получи отлично подаване от страна на Дешахт и с удар отблизо прониза Юго Лорис, за да донесе победата на своя отбор.

Отборът на Монако също триумфира за сефте в група "J". Тази вечер френският тим най-накрая спря серията си от равенства и записа първи три точки в актива си, като по този начин оглави класирането в групата. "Монегаските" обаче доста се измъчиха срещу Карабах, но все пак стигнаха до успех с 1:0 с попадение на Ласина Траоре в 70-ата минута.

АНДЕРЛЕХТ - ТОТНЪМ 2:1

0:1 Ериксен (4'),  1:1 Жилет (13'), 2:1 Окака Чука (69')

МОНАКО - КАРАБАХ 1:0

1:0 - Траоре (70')