ЦСКА не стигна до чудо и загуби и втория си мач в Лига Европа. "Червените" отстъпиха с минималното 0:1 на Порто, като единственото попадение бе дело на Фалкао в 16-ата минута. Момчетата на Гьоре Йовановски направиха слабо първо и силно второ полувреме, като спокойно можеха да се поздравят с точка. С няколко пропуска обаче се отличи Мишел Платини, който от чисти позиции не успя да нанесе точен удар.

ЦСКА започна добре мача и в първите 5,6 минути бе по-добрият отбор на терена. Всичко хубаво за "червените" обаче приключи някъде тук. Постепенно гостите изравниха играта и прибраха ЦСКА в собствената им половина. В 16-ата минута Порто откри резултата чрез голмайстора си Фалкао. Таранът бе изведен сам срещу стража на "армейците" и не сгреши, като при подаването на Хълк останаха сериозни съмнения за засада.

Оказали се изоставащи в резултата, момчетата на Гьоре Йовановски така и не успяха да организират смислена атака до края на първата част. От своя страна португалците можеха да нанижат още няколко гола, като опасни удари на Хълк и Фалкао бяха с мъка избити от М'боли. В 45-ата минута пък удар на Белучи се отби в напречната греда.

След почивката ЦСКА най-после погледна по-сериозно към противниковата врата и положенията не закъсняха. Първото от тях дойде в 52-ата минута, когато Румен Трифонов намери отлично Платини в полето, но нападателят от 5,6 метра не успя да намери очертанията на вратата.

Няколко минути по-късно отново Платини се оказа в добра позиция, но и този път бразилецът разочарова със завършващия си удар. 20 минути преди края Шеридън също опита късмета си, но и неговият удар с глава мина на сантиметри в аут.