Португалският Порто постигна много ценна победа с 2:1 като гост над Севиля в първи мач между двата отбора турнира Лига Европа. Така „драконите" значително увеличиха шансовете си за класиране в следващата фаза.

Резултатът бе открит в 58-ата минута. Тогава Родригес центрира в наказателното поле на Севиля, а там Роландо засече топката в мрежата, останал непокрит на два метра пред голлинията на вратата.

Испанците успяха бързо да се мобилизират и стигнаха до изравнителен гол в 66-ата минута. Негов автор бе обичайният заподозрян Фреди Кануте, който засече с глава центриране на Ракитич от пряк свободен удар. 5 минути преди края на срещата обаче севилската отбрана сгреши фатално, а от тази грешка се възползва Гуарин, който донесе победата на португалците.

В друг мач от същата фаза на турнира Лига Европа ЦСКА (Москва) победи с 1:0 като гост гръцкия ПАОК. Единственото попадение реализира Несид след асистенция на Шенников в 29-ата минута.