Порто записа минимална победа с 1:0 срещу Наполи в първия мач от 1/8-финала в Лига Европа. На „Драгао" португалските шампиони стигнаха до успеха с гол на Джаксън Мартинес в 57-ата минута.

Порто бе по-активният тим почти през целия мач, но не успя да претвори игровото си предимство в повече попадения. От своя страна Наполи за малко да отбележи в 84-ата минута, когато след поредица от рикошети в наказателното поле, топката потегли към вратата, но там защитник изчисти пред голлинията.

Реваншът на „Сан Паоло" е след седмица, а интригата е налице.

В друг мач, игран в същото време, Базел и Залцбург не си вкараха гол - 0:0. По този начин австрийците имат леко предимство преди реванша. За Базел не игра Иван Иванов, който се възстановява от тежка контузия и ще пропусне срещите до края на сезона.