Порто обърна и победи Лацио с 2:1 в първи плейоф между двата тима в Лига Европа, игран на стадион "Драгао".

Гостите поведоха в резултата още в началото на мача, благодарение на Матия Закани (23'). После обаче португалците стигнаха до обрат, след като Тони Мартинес (37', 49') на два пъти прониза вратата на "орлите".

Реваншът на "Олимпико" в Рим ще бъде точно след седмица - на 24 февруари от 19:45 часа българско време.

Порто - Лацио: 2:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна равностойно, като играчите на Порто се опитаха да наложат домакински натиск, но той не доведе до нищо съществено пред вратата на римляните.

Снимка 563979

В 20-ата минута Тони Мартинес се опита да издненада вратаря Стракоша с остър изстрел от малък ъгъл.

Три минути по-късно гостите поведоха в резултата. След заучено изпълнение на ъглов удар Матия Закани се разписа атрактивно с пета.

Снимка 563982

Това събуди домакините и те започнаха да поглеждат все по-често към вратата на Стракоша. Логичното се случи в 37-ата минута, когато Жоао Марио напредна добре отдясно и центрира към точката на дузпата, където Тони Мартинес засече с глава, пращайки топката неспасяемо във вратата - 1:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

Снимка 563983

Втората част започна отлично за португалците, след като отново Мартинес успя да се разпише за втори път в мача. Жоао Марио напредна и центрира отдясно. Испанският играч засече подаването, пращайки топката в левия ъгъл на вратата.

Снимка 563991

В 52-ата минута Мартинес се възползва от пространството пред себе си и дръпна спусъка от линията на пеналтерията, насочвайки топката към левия ъгъл. Томас Стракоша обаче реагира блестящо и спаси.

В 66-ата минута Избита топка стигна до Матеус Урибе, който отправи мощен изстрел от далечно разстояние. Топката рикошира коварно и можеше неприятно да изненада Стракоша, но за късмет на стража на Лацио, кълбото мина покрай дясната греда.

Проблем за Лацио преди сблъсъка с Порто

Чиро Имобиле е с температура и няма да пътува за Португалия

В 70-ата минута Секунди след влизането си, Еванилсон бе изведен по прекрасен начин дълбоко в наказателното поле. Футболистът отправи диагонален изстрел, но топката мина над напречната греда.