Отборът на Порто буквално унищожи Бешикташ. Португалският гранд продължава с прекрасното си представяне от началото на сезона, като все още няма загуба.

В групата за Лига Европа пък португалците са убедителен лидер с 9 точки от 3 мача, след като успяха да победят с 3:1 като гост турския гранд Бешикташ. Хълк се разписа на два пъти, а Фалкао добави още едно попадение. Гостите дори завършиха мача с 9 души, след като Фернандо и Майкон бяха изгонени.

Бешикташ започна дори по-добре мача, като в началните минути домакините пресираха и играеха по-силно от съперника си. Резултатът обаче бе открит от Фалкао в 26-ата минута след груба грешка на вратaря Хакан Аръкан, който се размина с топката при едно центриране от корнер.

Малко преди почивката Майкон от гостите бе изгонен за фаул срещу откъсващия се Бобо. Тъкмо когато изравняването висеше на косъм, Запоточни допусна една тупкаща топка да го прескочи и по този начин Хълк да излезе сам срещу вратаря и да удвои без проблеми.

Отново Хълк направи за смях защитата на турците в 78-ата минута направи резултата класически. Бобо пък направи загубата по-почетна секунди преди края на мача.