Порто и Манчестър Юнайтед завършиха при зрелищното равенство 3:3 на "Ещадио до Драгао" в мач от втория кръг в основната фаза на Лига Европа. Манчестър Юнайтед бе на крачка от поредно голямо разочарование под ръководството на Ерик тен Хаг, след като пропиля преднина от два гола в гостуването си на Порто и губеше в 90-ата минута, но все пак стигна до равенството - 3:3, след гол на Хари Магуайър в добавеното време.

Манчестър Юнайтед успя да поведе рано в двубоя - още в 7-ата минута. Маркъс Рашфорд навлезе в наказателното поле на Порто и матира Диого Коща.

"Червените дяволи" продължиха с активните си действия и отбелязаха още веднъж в 20-ата минута. Този път Расмус Хойлунд стреля с първото си докосване и вкара второто попадение.

Порто успя да върне едно попадение в 27-ата минута, когато Пепе бе точното място в точния момент, за да прати топката в опразнената врата.

В 34-ата минута Порто успя да възстанови паритета. "Драконите" дълго време задържаха топката в наказателното поле на Манчестър Юнайтед. Жоао намери Саму Омородион, който засече с глава и прати топката точно под напречната греда, не оставяйки никакви шансове на Андре Онана да се намеси.

Порто успя да стигне до пълния обрат в 50-ата минута до 3:2. Саму Омородион с първото си докосване опъна мрежата зад Андре Онана.

Манчестър Юнайтед остана с 10 души на терена в 81-вата минута. Бруно Фернандеш вдигна високо крака си, докато Науен Перес се опитваше да играе с глава. Капитанът на "червените дяволи" не докосна своя опонент, но посегна високо, за което си действие получи втори жълт и респективно червен картон.

Манчестър Юнайтед съумя да се отърси в края от шока и стигна до изравнително попадение в първата минута от добавеното време. Кристиан Ериксен центрира от корнер на втора греда, а Хари Магуайър се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на Порто.