Мачът от петия кръг в група "Е" на Лига Европа между Ещорил и ПСВ Айндховен беше прекъснат заради лоши атмосферни условия. Пороен дъжд потопи на половина терена в Ещорил. На почивката делегатът на мача се консултира с главния съдия Мартин Стрьомбергсон и след като изчакаха 35 минути двамата прецениха, че теренът е прекалено наводнен. Мачът ще се доиграе днес от 18 часа българско време.

Иначе мачът предложи много емоции през първото полувреме. Срещата започна перфектно за гостите и още в 6-ата минута Мемфис Депай откри резултата. Звездата на "филипсите" получи перфектен пас Лусиано Нарсинг и отблизо не сгреши. Не след дълго обаче удар на Тозе рикошира в противников футболист и заблуди вратаря Жерон Зьот за 1:1. И този резултат не се запази дълго. В 14-ата минута Жоржиньо Вайналдум намери много активния Нарсинг и той простреля Павел Кишек.

Мачът продължи да е изключително динамичен и изпълнен с интересни ситуации пред двете врати. В 30-ата минута Кука възстанови равенството, а в 39-ата след негово центриране Диого Амадо вкара трети гол за Ещорил. На полувремето проливният дъжд още не беше спрял и това принуди делегата на мача да го прекъсне.