Срещата между Арсенал и Кьолн от груповата фаза на турнира Лига Европа беше забавена с цял час. Причината - масовите безредици, предизвикани пред стадион "Емиратс" в Лондон от феновете на гостите.

20 000 привърженици на германския отбор пристигнаха на Острова и направиха шествие по улиците на английската столица преди мача.

Снимка 312669

Германските фенове опитаха да влязат в конфронтация с органите на реда, хвърляйки ракети, факли и бомбички към полицаите.

Според информация на "Билд", има ранени и трима арестувани.

В 23:05 часа срещата все пак стартира. И то как...

Отложиха Арсенал - Кьолн с един час

Арсенал - Кьолн ще започне с час закъснение

Двубоят в Лондон първоначално бе насрочен за 22,05 часа

След само 10 минути игра гостите вече водеха в резултата, след добро изпъление на Кордоба.

Феновете на гостите, допуснати до трибуните на "Емиратс" полудяха от щастие, като в рамките на 10 минути не спираха да се радват на попадението за тима си.

Това бе и единственият гол за първите 45 минути.

Само 4 минути след почивката обаче, със страхотен изстрел от воле, Сеад Колашинац изравни резултата, вдъхвайки надежда на състава си за успех в мача.

Той стана факт в 67-ата минута, когато майсторско изпълнение на Алексис Санчес, в стил Тиери Анри, направи обрата в сблъсъка пълен и бе на път да връчи всички три точки на домакините, за радост на мениджъра на домакините Арсен Венгер.

Крайното 3:1 оформи Ектор Белерин, разписал се 7 минути преди последния съдийски сигнал.