Манчестър Юнайтед и Анделехт са се срещали шест пъти в официални двубои, като всичките мачове са от най-силния европейски турнир. Англичаните имат впечатляваща голова разлика от трите си домакинства - 18-1.

През далечната 1956-а година на 12-ти септември за първи път английски отбор играе мач за Купата на европейските шампиони. Тогава в Брюксел „Червените дяволи" побеждават Андерлехт с 2:0.

В Реванша две седмици по-късно на „Олд Трафорд" загиналият след година и четири месеца Томи Тейлър отбелязва хеттрик. Друга жертва от самолетната катастрофа в Мюнхен Лиъм Уилън вкарва още два гола. Четири попадения на Денис Вайълет и едно попадение на Джони Бери оформят крайното 10-0.

Снимка 284005

През 1968-а двата отбора се срещат на осминафинал. Юнайтед печели с 3:0 с голове на Брйън Кид и Денис Лоу (2) в първата среща. На реванша в Брюксел Карло Сартори извежда английският шампион напред с ранен гол. Андерлехт вкарва три попадения чрез Ян Мулдер в 18-та минута и Герард Бергхолц в 38-та и 78-та минута. Все пак на белгийците са им били нужни още два гола за да се класират напред, защото точно от този турнир правилото за голове на чужд терен е влязло в сила за осминафиналите.

В груповата фаза на Шампионската лига през 2000-а година Манчестър Юнайтед отново разгромява Андерлехт у дома с 5:1. Във втората среща белгийците печелят с 2:1. Тогава Андерлехт печели първото място в група G. Юнайтед е на второ място пред ПСВ Айндховен и Динамо (Киев).