Израелският Макаби (Петах Тиква) отстъпи с 0:5 на португалците от Брага и напуска турнира Лига Европа с общ резултат 0:7. Срещата се игра на стадион "Георги Аспарухов" в София заради несигурната политическа обстановка в Израел.

Българският защитник Пламен Гълъбов игра пълни 90 минути за "синьо-белите" от Петах Тиква, но имаше нещастието да си вкара автогол в 62-ата минута, за да увеличи пасива на своя тим на 0:4. Той опита да пресече центриране на Салазар от Брага от фланга, но действа несъобразено и прати топката в мрежата на Марко Волф. В добавеното време на мача кипърският бранител Андреас Каро предизвика дузпа, от която Амин Ел Узани оформи крайния резултат 0:5. Преди почивката Адриан Марин, Рожер Фернандеш и Родриго Салазар вкараха за далеч по-класния португалски тим.

Все пак европейската кампания за Макаби (Петах Тиква) не приключва и те слизат в Лигата на Конференциите, където ще срещнат румънския ЧФР Клуж, като на 8-и август е домакин, по всяка вероятност отново в София, а гостуването в Трансилвания е седмица по-късно.