Италианският Парма успя да се поздрави с успех като гост срещу бойкия тим на Одензе в мач от група "D" на турнира за купата на УЕФА.

Двубоят започна много добре за домакините, които откриха резултата още в 7-ата минута чрез Хансен. "Пармалатите" обаче успяха да се съвземат от ранния шок и изравниха. В автор на попадението се превърна Десена.

Точно 6 минути след началото на втората част италианският тим вече водеше в резултата, след като Будан извлече максимума от центрирането на Десена. Това попадение бе достатъчно за успеха на Парма, а скромния датски отбор не успя да намери сили и да повтори неповторимите си изяви от мачовете срещу Херта.

Междувременно Осасуна и Хееренвеен не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 0:0. Най-деен в състава на домакините бе Роберто Солдадо, но неговите усилия така и не доведоха до нещо по-съществено. Гостите от Холандия пък завършиха двубоя с човек по-малко след червения картон на Нилсон в 84-ата минута.