Панатинайкос продължи със силните си игри в Европа. Тази вечер гръцкият гранд се наложи над Виляреал с 2:0 в първия си мач от група "F" на Лига Европа. Точни за успеха на "детелините" бяха Фотис Йоанидис в 38-ата и Андраж Шпорар в 78-ата минута на двубоя

ПАО успя да вземе преднина в мача в 38-ата минута, когато Йоанидис бе изведен сам срещу вратаря и технично го прехвърли за 1:0.

В 78-ата минута гърците подпечатаха успеха си с втори гол. Андраж Шпорар напредна с топка в крака, освободи си пространство и с удар по земя с помощта на гредата матира вратаря за 2:0.

Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха и до по-изразителен успех, тъй като пропуснаха още няколко добри положения. Вина за това има и Пепе Рейна, който се отличи с няколко важни спасявания.

ЛАСК (Линц) - Ливърпул 1:3 в мач от Лига Европа