Единствените двама българи, които ще участват в групите на Лига Европа тази година, играха за своите тимове в първия кръг на турнира.

Станислав Манолев изигра цял мач за Динамо Москва. Руският тим се наложи с 2:1 като гост над Панатинайкос, като по този начин оглави временното класиране в Група „Е". Манолев игра като десен краен бранител. Попаденията за Динамо реализираха Кокорин и Йонов, а за гърците в средата на втората част се разписа Динас.

В другия двубой от същата група ПСВ победи с минималното 1:0 Ещорил. Любопитното в двубоя бе, че „филипсите" започнаха срещата с 11 представителя на Холандия в стартовия състав!

Другият българин, който ще се състезава в групите на Лига Европа - Александър Тонев, също взе участие в първия мач на своя Селтик. Шотландският първенец направи 2:2 като гост на Залцбург, а Тонев се появи на терена в последните 15 минути, заменяйки Комънс.

В другия мач от групата Динамо Загреб разгроми с 5:1 Астра Гюргю. В герой за хърватите се превърна нападателят Судани, който вкара 3 гола и асистира за още едно от попаденията.

В следващия кръг Селтик приема Динамо в дербито от Група „D".

РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВСИЧКИ ГРУПИ ВИЖТЕ ТУК!