Тимовете на Нюкасъл и Ланс постигнаха очаквани победи в турнира за Купата на УЕФА.
Френският тим победи с 3:1 гостите от гръцкия Панатинайкос. След равностойно първо полувреме домакините откриха резултата с гол на тунизиеца Джема, който вкара своя девети гол за сезона в 49-ата минута.

Гърците не се притесниха от развитието на резултата и стигнаха до равенството. В 65-ата минута Салпингидис записа името си сред голмайсторите и върна надеждите на гостите за отмъкването на точката и добър резултат преди реванша.

Все пак домакините се добраха до успеха с нови два гола. В 70-ата минута Джема отново прониза вратата на гостуващия тим, а в последната гол от дузпа отсъдена от шведският рефер Йонас Ериксон и реализирана от Аруна Диндане фиксира крайното 3:1 в полза на френския тим.

В Белгия тимът на Зулте Варегем загуби от английския Нюкасъл, а двубоят беше ръководен от българският арбитър Антон Генов. Гостите се добраха до успеха с 3:1.

Тук отново както и в мача във Франция първото полувреме завърши с равенство - 0:0. Две минути след подновяването на играта Динделю си вкара автогол и гостите поведоха. Пробив на Киърън Дайър и удар по тревата беше засечен от белгийския защитник на Зулте и топката влетя в мрежата на Мерлие.

В 59-ата минута на двубоя Антон Генов посочи бялата точка за нарушение на вратаря срещу Дъф и Мартинс реализира нов гол за англичаните. Въпреки преднината си гостите продължиха да атакуват, но гол падна в тяхната врата.

В 69-ата минута Д`Аене засече с глава центриране на Лорис Рейна и запази надеждите на Зулте за реванша. Само шест минути трая радостта на домакините, защото Антоан Сибиерски оформи крайното 1:3. Французинът се разписа след индивидуален пробив и възстанови аванса на Нюкасъл.

Българският съдия Антон Генов бе един от най-обсъжданите  по време на 1/16-финала за Купата на УЕФА между Зулте Варегем и Нюкасъл, завършил с победа на англичаните 3:1.

След като пред първото полувреме Генов показа два жълти картона на Ники Бът и Джеймс Милнър, в студиото на телевизионния Канал 5, който излъчи срещата пряко, постъпиха имейли от гневни фенове на Нюкасъл, че съдията разваля мача, а самите коментатори
извадиха статистика, че Генов е бил наказан за четири мача в българското първенство за грешни отсъждания.

Експертът в студиото Пат Невин обаче не видя причини за критики към българина за жълтите картони, а когато през второто полувреме Генов даде дузпа за спъване на Деймиън Дъф, каквото нямаше, коментаторите признаха, че нямат основание да са недоволни от съдията.

Така след като се поздравиха с победи двата тима на Нюкасъл и Ланс почти си гарантираха преминаването на този кръг от надпреварата.