Нюкясъл отпадна от турнира за Купата на УЕФА, след като в мача реванш от 1/8-финалите загуби с 0:2 от Аз Алкмаар. Първият двубой на “Сейнт Джеймсис парк” завърши с успех 4:2 за англичаните и по този начин с общ резултат 4:4 и повече вкарани голове на чужд терен възпитаниците на Луис ван Гаал продължават напред.

В герой за домакините може да бъде определен Дани Коверманс, който изпъкна с гол и асистенция. Той първо подаде на грузинеца Шота Арвеладзе в 14-ата минута и ветерана не пропусна да се разпише.

След гола и през втората част възпитаниците на Глен Рьодер опитаха да стигнат до изравняването, но вместо това получиха нов гол. Отново Коверманс се оказа в прегръдките на съотборниците си, след като засече центрирането на Мартенс.

Интересн факт е, че домакините нямат изобщо загуба на своя стадион в Европа от дебюта си на 14.09.1977 г. (11:0 срещу Ред Бойс Диферданж), като и днес не само, че не изгубиха, ами и отстраниха англичаните.

Стартовите състави на АЗ Алкмаар и Нюкасъл:

АЗ Алкмаар: Ватерман, Жалиенс, Де Клер, Стейнсон, Де Зеув, Донк, Мартенс, Дембеле, Коверманс, Арвеладзе, Йенер;

Нюкасъл: Гивън, Брамбъл, Тейлър, Хънтингтън, Солано, Дайър, Дъф, Паркър, Сибиерски, Бът, Мартинс