Хамбургер се класира за ¼-финалите в лига Европа, въпреки че загуби с 3:4 срещата-реванш срещу Андерлехт. Немците бяха спечелили с 3:1 на свой терен, което им осигури класирането напред. Белгийците играха много бойко и не се предадоха до последния съдийски сигнал, но поражението на "АОЛ Арена" се оказа решаващо.

Всичко най-интересно през първото полувреме се случи в самия му край. Първо в 42-ата минута немците поведоха. Торун центрира от фаул, Ван Дам изчисти топката, но тя попадна у Боатенг, който с точен шут матира Прото - 0:1.

Само две минути по-късно обаче детето-чудо в атаката на Андерлехт Лукаку изравни с глава.

В продължението на първата част Боатенг развали добрите впечатления, които бе оставил до този момент и събори Суарес в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, а потърпевшият превърна дузпата в гол - 2:1.

В 54-ата минута хамбургци изравниха, след като Янсен оползотвори подаване на Петрич. Гостите си помислиха, че вече са се класирали напред и бяха наказани.

Биглия отново изведе белгийците напред след час игра, а в 66-ата минута Бусуфа направи резултата 4:2.

Четвърт час преди края Младен Петрич оформи крайното 4:3 и успокои своите. Хърватинът бе изведен сам срещу Прото и не сбърка.

АНДЕРЛЕХТ - ХАМБУРГЕР 4:3 ( в първия мач 1:3)

0:1 Боатенг (42')

1:1 Лукаку (44')

2:1 Суарес (45'-дузпа)

2:2 Янсен (54')

3:2 Биглия (59')

4:2 Бусуфа (66')

4:3 Петрич (75')

Стартовите състави:

АНДЕРЛЕХТ:Прото, Жиле, Мазух, Юхас, Дешахт, Куяте, Биглия, Ван Дам, Суарес, Бусуфа, Лукаку;

ХАМБУРГЕР: Рост, Ринкон, Розенал, Матайсен, Боатенг, Яролим, Зе Роберто, Торун, Янсен, Петрич, Ван Нистелрой.