Интер загуби гостуването си на Рубин Казан с 0:3 и по този начин остана на второ място в група Н на Лига Европа. Въпреки че до края на тази фаза остава още един кръг, вече няма кой да мръдне руснаците от първото място. „Нерадзурите" пък отиват на 1/16-финалите като втори отбор, което означава и по-тежък жребий.

Двубоят, който се игра при изключително ниски температури, няма да се запомни с друго, освен с резултата. На практика положения, освен тези, при които паднаха головете липсваха. Треньорът на италианците Андреа Страмачони заложи на експериментален състав, не помогна и влизането в игра на Санети и Паласио.

Гьокдениз Карадениз откри за Рубин още във 2-ата минута, възползвайки се от груба грешка на разсеяния противник. До края на полувремето не се случи нищо интересно. След почивката пък влезлият като резерва Паласио бе близо до изравняване, но ударът му срещна гредата.

Преднината на Рубин набъбна до 3:0 в последните няколко минути, когато друга резерва - Рондон наказа младия страж на Интер Белец.

В другия мач от тази група Нефтчи и Партизан завършиха наравно 1:1. Иван Иванов бе титуляр за „гробарите" и остана на терена цял мач. Азерите и сърбите нямат никакъв шанс за класиране, след като имат само 2 точки в актива си - от двете ремита помежду си.