С три гола на Стивън Джерард в рамките на 15 минути Ливърпул обърна Наполи до 3:1 и постигна втора победа в Група "К" на Лига Европа.

След слабо първо полувреме домакините логично се оттеглиха с гол пасив. В 28-ата минута гостите от Италия поведоха чрез Леваци. През втората част обаче нещата се обърнаха на 180 градуса и оставащият четвърт час до края на срещата беше за "червените". Първо в 76-ата Джерард изравни, а след това в 88-ата от дузпа изведе Ливърпул напред. Използвайки объркването в защита на Наполи, минута по-късно английският национал фиксира крайното 3:1.

В другия мач от групата Стяуа се справи у дома с Утрехт. Румънците започнаха чудесно двубоя и след по-активна игра поведоха в 29-ата минута чрез Флориан Гардос. Четири след това обаче Дриес Мертенс вкара за 1:1. В началото на втората част за една минута Стяуа постигна първи успех в групата. На два пъти за крайното 3:1 се разписа Богдан Станчу.

В групата подрежаднетом е следното - Ливърпул е първи с 8 точки, следван от Стяуа с 5. Трети и четвърти са Наполи и Утрехт, които имат в актива си по 3 точки.