Отборът на Гранада продължава верния си ход в турнира Лига Европа.

Испанският състав постигна недвусмислен успех при домакинството си на Молде.

"Червено-белите" се наложиха без особено големи затруднения над единайсеторката на Молде с 2:0.

Снимка 522500

Източник: Twitter

Точни за победителите бяха Хорхе Молина и Роберто Солдадо.

Първият се разписа в откриващото полувреме на сблъсъка, а вторият вкара топката в мрежата през заключителния етап на срещата.

Атлетик Билбао победи Гранада с 2:1 в Ла Лига

Нова драма с щастлив край за Атлетик (Билбао)

"Лъвовете" пречупиха Гранада в края

Резултатът беше открит след 26 минути, когато Молина даде аванс на тима си, което по-скоро беше очаквано, предвид показаното от съперниците до момента в мача.

Преди почивката Гранада можеше да увеличи преднината си, но с добрите си действия в защита гостите не позволиха това да стане факт.

Снимка 522497

В 71-ата минута Елингсен остави състава си с човек по-малко на терена, което веднага натежа видимо на отбора и повлия върху цялостното му представяне в минутите до края на мача.

Малко по-късно неостаряващият Роберто Солдадо покачи на 2:0 с прецизно изпълнение, с което обезсмисли оставащите минути до края на мача.

Снимка 522499

Така, с два гола пасив и без един от основните си титуляри за ответната битка, Молде ще трябва да положи неимоверни усилия, а и да разчита на много късмет, ако иска да постигне обрат и да продължи в следващия етап от турнира.