Отборът на Наполи победи за втори пореден път състава на ФК Цюрих в Лига Европа.

В реванш от 1/16-финалите на надпреварата италианският гранд се наложи с 2:0. Така след 3:1 като гости, италианците продължават в следващата фаза на надпреварата.

Точни за победителите бяха Верди и Унас, разписали се съответно през първата и втората част от сблъсъка.

След завоюваната преднина в предишния мач, тази вечер домакините на "Сан Паоло" си позволиха да излязат с голяма част от резервните си футболисти.

Снимка 406656

Източник: Twitter

Резултатът бе открит в края на първото полувреме, като Верди даде напълно заслужена преднина за "небесносините".

Снимка 373817

Петнайсетина минути преди последния сигнал пък Унас съвсем приключи опонентите на италианския гранд, вкарвайки последния гол в мача за крайното 2:0.

По-рано днес босът на Наполи Аурелио де Лаурентис гарантира, че тимът ще се подсили с няколко силни попълнения през лятото. Той обаче не пожела да разкрие за кои точно имена става дума.

Така или иначе, с общ резултат 5:1, отборът му продължава напред в Лига Европа.

Карло Анчелоти: Играем чудесно, липсват ни само головете

Анчелоти: Играем чудесно, липсват ни само головете