Базел и Нанси не успяха да определят кой от двата тима е по-достоен да вземе победата и завършиха наравно (2:2) в срещата помежду си от 3-я кръг на турнира за Купата на УЕФА.

Много повече за изпусната победа могат да съжаляват гостите от Франция, които в 90-та минута изпуснаха да се поздравят с победата, след като Кретиен не успя да се разпише от дузпа.

Преди това в 31-та минута те бяха взели преднина чрез Ким, но в ответната атака Шипърфилд възстанови статуквото.

Отново Нанси дръпна напред чрез Беренгюер в 34-ата минута, но Базел отново се добра до равенството след почивката.

Стартовите състави на Базел и Нанси

Базел: Костанцо, Майсторович, Кузманович, Зани, Ба, Наката, Стерьовски, Чипърфилд, Бъкли, Ергик, Петрич

Нанси: Сорин, Диакате, Леклу, Зерка, Соже, Лиус, Беренгер, Душемин, Бианклани, Диа, Ким

В другата среща от тази група Фейенорд и Блекбърн не си отбелязаха гол и завършиха наравно - 0:0, което класира англичаните за 1/16 финалите.