Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители:
90+3′

Край на мача!

88′

Страхотен шанс за 4:1! Топката бе центрирана, попадна в Корне, който по диагонал от 6-7 метра прати топката на сантиметри от мрежата в далечния ъгъл!

86′

Лаказет е намерен в наказателното поле, но ударът на нападателя от движение минава високо над вратата!

84′

Втори жълт картон за Виргевер, гостите остават с човек по-малко!

82′

Клуйверт влиза на мястото на Юнес.

81′

ГОООООЛЛЛ ЗА ЛИОН! Гезал бележи с глава, след като се възползва от центриране на Рибус - 3:1!

79′

Греда! Гостите можеха да сложат точка на спора, но удар на резервата Де Беек от дъгата пред наказателното поле попада в гредата!

77′

Гезал влиза на мястото на Валбуена.

76′

Пропуск за Лион! Рибус можеше да вкара за 3:1, но ударът му бе отразен на метри от вратата!

74′

Рибус влиза на мястото на Морел.

72′

Контраатака на Аякс завършва с удар на Траоре по диагонал извън наказателното поле, но топката е избита в корнер.

70′

Чудесна многоходова атака на домакините по десния фланг намери Толисо на чудесна позиция в наказателното поле, но при опита му за удар, футболистът се подхлъзна.

68′

Жълт картон за Виргевер.

65′

Какъв пропуск за домакините! Набил Фекир се озова почти фронтално срещу вратата, но ударът му не порази целта!

64′

Тете влиза на мястото на Велтман.

61′

Картоните не спират - жълт такъв и за Фекир.

60′

Жълт картон за Нкулу.

59′

Съдията пожали Велтман, който извърши нарушение за категоричен жълт картон, а той щеше да е втори на футболиста. Реферът обаче не посегна към джобчето.

58′

Шьоне е заменен от Ван де Беек.

51′

Добра възможност за Лион, Набил Фекир подава в наказателното поле, но не успява да намери свой съотборник.

Снимка 293451

50′

Жълт картон и за Клаасен.

49′

Жълт картон за Велтман.

48′

Жълт картон за Диакаби.

46′

Холандците второто полувреме с удар на Юнес, който обаче е блокиран от защитник на Лион.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първото полувреме!

45+1′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛИОН! Лаказет бележи секунди след първото попадение, след като получи пас на празна врата - 2:1!

Снимка 293449

45′

ГООООЛЛЛ ЗА ЛИОН! Лаказет бележи от дузпа в края на първото полувреме за 1:1!

Снимка 293450

40′

Клаасен опита удар от дъгата пред наказателното поле, но изстрелът му минава покрай вратата.

35′

Нов шанс за Аякс! Бертранд Траоре нахлу отдясно в наказателното поле, но си поведе топката с една идея по-дълго, което помогна на Лопес да излезе и да скъси ъгъла.

30′

Аякс вече се чувства далеч по-комфортно и спокойно на терена в Лион, а холандците разиграват с все по-голямо самочувствие топката.

26′

ГОООЛЛЛ ЗА АЯКС! Каспер Долберг отбелязва за гостите, след като бе изведен отдясно в наказателното поле и с техничен удар открива резултата - 1:0!

Снимка 293445

19′

Жълт картон за Толисо.

17′

Жълт картон за Морел.

12′

Два последователни шанс за Аякс! Първо Долберг си осигура добра позиция за стрелба в наказателното поле, но ударът му бе блокиран, а малко след това Бертранд Траоре опита да прехвърли Лопес, но стражът на французите изби.

11′

Гостите засега успяват да устоят на първоначалния натиск на играчите на Лион.

5′

Мощен натиск на "хлапетата", които е видно, че са готови на всичко, за да стигнат до ранен гол, с който да дадат друга посока на мача.

2′

Домакините тръгват в атака още в първите секунди! Центриране от фаул към Лаказет, удар на нападателя с глава минава до гредата.

1′

31. Рибус 77. Нерес

Лион е сред най-приятните отбори за гледане в Лига Европа през този сезон заради подчертано атакуващия стил, който практикува отборт. Французите обаче ще имат днес тежка задача, тъй като срещу тях се изправя Аякс.

След първата среща холандският гранд има преднина с 4:1, а след двубоя на "Амстердам Арена" дори се заговори, че тази генерация има всички предпоставки да практикува след време "тотален футбол" на легендарния Йохан Кройф.

Въпреки комфортната преднина, според мнозина специалисти крайният победител не е решен, тъй като холандците лъкатушат и са доста колебливи при гостуванията си.

Дали ще станем свидетели на изненада, или Аякс без проблем ще стигне до финала в Стокхолм- отговорът след 22,00 часа, когато е началото на срещата...