Милан разгроми с 5:1 като гост Аустрия (Виена) в мач от  Група "D" на Лига Европа. Новото попълнение Андре Силва заби хеттрик, а Хакан Чалханоглу и Сусо добавиха по един гол. За австрийския тим се разписа Александър Боркович.

В 7-ата минута "росонерите" излязоха напред в резултата. Калинич намериха Чалханоглу и турчинът без да се бави с удар извън наказателното поле откри резултата. Три минути по-късно турският плеймейкър асистира на Андре Силва за първото му попадение в срещата.

Снимка 312646

Източник: Facebook

В 20-ата минута португалският талант направи стража на домакините безпомощен за трети път. В началото на второто полувреме Александър Боркович върна едно попадение, след като реализира с глава след центриране от корнер.

В 56-ата минута Андре Силва оформи своя хеттрик. Португалският стрелец получи отличен пас от Франк Кеси в наказателното поле и матира Хадзикич за четвърти път. Крайното 1:5 оформи Сусо. В 63-ата минута  испанецът реализира фамозен гол, след като овладя топката пред наказателното поле, освободи си и с топовен шут не остави шансове на вратаря на домакините.