Mилан затвърди участието си в елиминациите на Лига Европа, след като спечели домакинството си на Селтик с 4:2. Успехът за селекцията на Стефано Пиоли е още по-сладък, тъй като "росонерите" губеха с 0:2 още до 14-ата минута.

Така италианският гранд остава на втора позиция зад французите от Лил, които тази вечер се справиха отново със Спарта (Прага) - 2:1. В последния кръг двата тима ще влязат индиректно в сблъсък за първото място, което ще им даде и по-лесен съперник за следващата фаза от турнира.

Милан категорично иска да задържи Франк Кесие

Предлага му нов договор с подобрени условия

Двубоят на "Сан Сиро" предложи истинско голово зрелище. Шотландците стартираха вихрено и до 14-ата минута вече водеха с 0:2. Рогич наказа кошмарна грешка на Габия и реализира още в 7-ата минута. Проблемите за Стефано Пиоли обаче се задълбочиха, тъй като малко след това контузия получи и Симон Кяер, който трябваше да бъде принудително заменен от Романьоли.

Промяната в отбраната на италианците моментално бе използвана от "детелините", удвоили своята преднина в 14-ата минута. Кристи пусна отличен пас за Едуар, който елегантно копна над легналия Донарума.

Ибрахимович: Когато излизам на терена се чувствам като дете, получило бонбон за първи път

"Топката е най-добрият ми приятел"

Отговорът на Милан обаче не закъсня и "росонерите" възстановиха равенството до 26-ата минута. Хакан Чалханоглу демонстрира своята запазена марка - изпълнение от пряк свободен удар, който се оказа неспасяем за Баркас.

Секунди по-късно, Саму Кастайехо се оказа на точното място след блокиран изстрел на негов съотборник и с шут отблизо направи 2:2.

Пълният обрат в срещата бе факт в 50-ата минута. Норвежката сензация Йенс-Петер Хауге отново демонстрира големия си потенциал. Скандинавецът напредна от фланга, размина трима играчи на Селтик и отбеляза с премерен шут в далечния ъгъл.

В Милан са готови и на вариант да не получат и цент за Чалханоглу

Интересът към турския национал е огромен

До края вдъхновените "росонери" стигнаха дори и до четвърти гол. Хауге отново показа техника срещу шотландците, след което подаде за Диас. Испанският техничар копна великолепно за крайното 4:2

В последния кръг Милан гостува на Спарта (Прага). Селтик приема на свой терен Лил.

МИЛАН - СЕЛТИК 4:2

0:1 Рогич (7"), 0:2 Едуар (14"), 1:2 Чалханоглу (24"), 2:2 Кастайехо (26"), 3:2 Хауге (50"), 4:2 Диас (82")