Милан спечели домакинството си на Олимпиакос в мач от група "F" на Лига Европа. Двубоят на стадион "Сан Сиро" завърши при резултат 3:1, въпреки че домакините изоставаха в резултата след края на първото полувреме.

Според мнозина специалисти, тези два отбора ще определят крайния победител в групата, въпреки че Бетис не бива да бъде отписван от сметките с лека ръка.

Все пак Милан е големият фаворит, най-малко заради историята си и наличието на нападател от ранга на Гонсало Игуаин.

Снимка 381988

Източник: UEFA.com

Ел Пипита се завърна в групата днес, след като не игра срещу Емполи (1:1) и Сасуоло (4:1) заради контузия.

В Европа "росонерите" продължават да се представят много силно на "Сан Сиро" и за последните 18 мача имат само една загуба на този стадион.

От своя страна Олимпиакос изпитва сериозни трудности, когато играе срещу италиански отбори. Статистиката показва вече 11 загуби за гърците при 5 победи и 5 равенства. В прякото съперничество Милан има надмощие - 2 успеха, 1 равенство. Единственият мач помежду им на Ботуша преди днешния се игра през далечната 1959 г. и "червено-черните" печелят с... 3:1. Отново.

Снимка 381990

Тази вечер обаче ситуацията на терена едва ли се хареса на феновете на "червено-черните" в началото на двубоя. До почивката резултатът се запази 0:1, като още в 14-ата минута Гереро даде преднина на гостуващия състав.

Снимка 381989

Само в рамките на 9 минути след паузата обаче, "росонерите" постигнаха своето, като с два гола на Кутроне и един на Игуаин се добраха до победата с 3:1.

В 70-ата минута Кутроне вкара първия си гол за вечерта, а само шест по-късно, след асистенция на Чалханоглу, Игуаин покачи на 2:1.

Снимка 379889

Източник: Twitter

Малко по-късно, отново след голов пас на Хакан Чалханоглу, Кутроне оформи крайното 3:1 и връчи ценните три точки на своя тим.