Италианският гранд Милан започна участието си в груповата фаза на турнира за Купата на УЕФА с победа над холандския Хееренвеен с 3:1 в мач от група "Е".

Още в 19-ата минута звездата на "росонерите" Кака центрира опасно и защитникът на холандските домакини Пин си вкара автогол. Четири минути по-късно Гатузо удвои преднината на Милан след пас на Кака. В 70-ата минута положението на Хееренвеен стана неспасяемо, след като Индзаги направи резултата класически.

Домакините се добраха до почетен гол в 86-ата минута. Фавали фаулира Енрике в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Пранич.

Хееренвеен - Милан 0:3