Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: 59775

Хората на Венгер с много важен успех в Лига Европа

86′

Последна промяна за отбора на Арсенал. Мохамед Елнени влиза вместо Калъм Чембърс.

82′

КАЛИНИЧ!  Нужна за отбелязване бе ситуацията в 82-ата минута, когато Никола Калинич остана сам срещу Давид Оспина. Колумбиецът отново демонстрира, че следи ситуацията по контрол, след като с перфектен шпагат отказа мераците на хърватския национал.

Снимка 325750

80′

Тактическа рокада и в редиците на Арсенал. Месут Йозил отстъпва мястото си на Роб Холдинг.

79′

Рино Гатузо подготвя и последната си смяна. Вместо Давиде Калабрия, в игра влиза Фабио Борини.

Снимка 344409

78′

Много разочароващо от страна на Сусо. Испанската звезда на Милан се озова на стрелкова позиция в близост до вратата на Оспина. Ударът му обаче излезе в...........тъч.

71′

Жълт картон за Аарън Рамзи, който наруши правилата срещу играч на Милан.

68′

Андре Силва се появява в игра вместо Патрик Кутроне.

63′

Смяна и в състава на Милан. В игра се появява "любимецът" на тифозите - Никола Калинич. Напуска Чалханоглу.

61′

Изненадващ проблем застигна Арсен Венгер в 61-ата минута. Сеад Колашинац усети силни болки в десния си глезен и се наложи да бъде заменен принудително от младия Ейнзли Мейтланд-Найлс.

Снимка 344408

59′

Първи жълт картон в мача. Получава го Сеад Колашинац, който играе с ръка.

51′

БОНАВЕНТУРА!! Арсенал се пропука в отбрана за първи път в 51-ата минута. Силен пробив на Калабрия по крилото завърши с точно подаване за намиращия се на дузпата Бонавентура. Джакомо обаче направи по-трудното и от задължаващата позиция, прати топката високо в аут.

48′

УЕЛБЕК!! Милан можеше да се вкара в още по-голяма беля веднага след подновяването на играта. Франк Кеси толкова безобразно изрита една топка, че тя се превърна в извеждащ пас за Дани Уелбек. Само навременната реакция на Донарума предотврати "росонерите" от 0:3.

Снимка 344410

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+4′

ПОЧИВКА!

45+3′

ГОООЛ ЗА АРСЕНАЛ!! 0:2!! РАМЗИ!! Още в следващата атака, вече нямаше какво да спаси "росонерите" от инкасирането на втори гол. Месут Йозил напомни за фамозния си поглед върху играта, след като между двама бранители на Милан "набута" топката за Аарън Рамзи. Уелският национал преодоля елегантно Донарума, след което реализира с лекота на празна врата.

45+1′

ГРЕДА!! МХИТАРЯН!! "Топчиите" можеха да ударят Милан на контраатака малко преди сигнала за почивка. Дани Уелбек напредна бързо с топка в крака, след което с премерен пас продължи за Мхитарян, който по подобие на гола си отново си отвори пролука за изстрел. Този път обаче късметът не беше с арменеца, тъй като коженото кълбо срещна напречната греда над Донарума.

Снимка 344402

42′

ШАНСОВЕ ЗА АРСЕНАЛ!! Готите от Острова продължиха да бъдат далеч по-креативния тим в предни позиции. В рамките на минута, хората на Арсен Венгер пропиляха две отлични положения за гол. Първото от тях се откри за фланговия бранител Калъм Чембърс, който шутира от границата на полето, но само видя как Донарума се протяга максимално и избива. Миг по-късно националът на Италия трябваше да се намесва решителни и при отличен пробив на Дани Уелбек, който незнайно как не се превърна във второ попадение за Арсенал.

Снимка 344403

40′

Давид Оспина демонстрира, че следи отлично играта в 40-ата минута, след като Чалханоглу опита да изведе в перспектива Патрик Кутроне. Колумбийският национал спря ситуацията още в зародиш с професионална намеса в собственото си наказателно поле.

36′

Бонавентура опита центриране от фаул. Идеята му обаче беше разгадана от добре позиционирания Гранит Джака.

29′

Джакомо Бонавентура пробва нещо нестандартно в 29-ата минута, чрез което да промени събитията на терена. Халфът стреля от воле едно избито от Оспина центриране. Силният удар на гореспоменатия обаче излезе в страни от вратата.

Снимка 344405

20′

Милан се намира в шок след допуснатия гол и рядко успява да организира нещо по-смислено в полето на Арсенал.

14′

ГООООЛ ЗА АРСЕНАЛ!!! 0:1!! МХИТАРЯН!! Логично с оглед изключителната динамика в този мач, попадението в една от двете врати не закъсня. Малко изненадващо, такъв инкасираха домакините от Милан. Активният Мхитарян получи топката на крилото, след което рязко смени посоката срещу Калабрия и си осигури коридор за изстрел. Последвалият му удар се отклони в тялото на Бонучи и фатално заблуди Донарума за 0:1. По този начин беше сложен край и на серията от шест "сухи мрежи", с които толкова много се гордееше младият италиански страж.

9′

КУТРОНЕ!! Миг по-късно, Милан отговори на предизвикателството с отлична възможност за младата звезда Кутроне. Чалханоглу пресече подаване на Кошчелни и моментално комбинира с нападателя с №63, който обаче от добра позиция също не намери очертанията на вратата.

Снимка 344399

7′

МХИТАРЯН! Макар и устремът да беше изцяло домакински, то Арсенал създаде първото реално голово положение в мача. Джак Уилшир сякаш на шега навлезе в полето на съперника и чукна технично с пета за Мхитарян. Арменецът стреля много опасно, но топката облиза външната страна на мрежата.

Снимка 344401

3′

Надъхани от препълнения "Сан Сиро", миланистите се впуснаха в атака от първата минута. Натискът на "росонерите" беше толкова сериозен, че в рамките на 60 секунди, те изпълниха 4 корнера. При третия от тях, остро центриране към далечната греда без малко не бе превърнато в гол от Джакомо Бонавентура.

Снимка 344400

1′

НАЧАЛО НА СБЛЪСЪКА!

Снимка 344392

1′

Минута мълчание в памет на трагично загиналия капитан на Фиорентина - Давиде Астори. Припомняме, че бранителят е юноша на Милан.

73. Мануел Локатели 62. Еди Нкетиа

Отборите на Милан и Арсенал се изправят един срещу друг в първи осминафинален двубой от турнира Лига Европа. Мнозина определят футболното съперничество за възможно най-големия сблъсък, който може да им предложи втората по сила надпревара на континента. Макар и двата тима да са далеч от най-добрите си дни, очакванията са за два епични мача, които до голяма степен ще осмислят сезона за крайния победител от двойката.

Арсенал без Ектор Белерин срещу Милан

Ектор Белерин пропуска гостуването на Милан

Испанецът има травма в коляното

В далеч по-добра форма се намират домакините от Милан. "Росонерите" изживяват истински ренесанс под ръководството на Дженаро Гатузо. Отборът е в серия от три поредни победи в Серия "А" и общо 8 мача без загуба. Миланистите се справиха безупречно в миналия кръг, отстранявайки без особени затруднения българския шампион Лудогорец.

Грандът ще бъде доста свеж за днешния мач, след като през уикенда дербито с Интер бе отложено заради внезапната кончина на Давиде Астори. Наставникът Гатузо отказа да се съгласи с журналистическото мнение, че отборът му е фаворит срещу Арсенал. Рино пожела максимално себераздаване от своите момчета и необходимата тактическа дисциплина. Тази вечер той няма да може да разчита на контузените Конти и Мусакио. Младият специалист едва ли ще прави изненадващо промени в своя състав, като атаката ще бъде водена от Патрик Кутроне. Активна подкрепа от фланговете таранът ще получава от Хакан Чалхаонглу и Сусо. В защита пък ще се разчита на карето: Родригес, Романьоли, Бонучи и Калабрия.

Арсен Венгер призна: Лига Европа е важният турнир за нас

"Двубоят с Милан е ключов", заяви мениджърът на Арсенал

В последните месеци не е никак лесно да си фен на Арсенал. И докато в Милан се забелязва изключителен прогрес, то при "топчиите" е обратното. Момчетата на Арсен Венгер влязоха в поредица от загубени срещи, като най-фрапантните от тях бяха тези от Манчестър Сити за първенство и във финала за Купата на Лигата. Въпреки всички критики към него и отбора, френският мениджър продължава да упорства и твърди, че ще напусне "артилеристите", само ако бъде уволнен.

Йонхон Ли готов да продаде 25% от акциите си в Милан

Отчаяно търси начин, за да изплати дълговете си към хедж фонда "Елиът Мениджмънт"

Лига Европа се явява като най-добрият шанс столичани да грабнат трофей, а освен това така могат да си осигурят участие в Шампионската лига догодина. Днес Арсенал ще бъде без новата си звезда Пиер-Емерик Обамеянг, който няма право да играе в Лига Европа. Контузени пък са Александре Лаказет, Ектор Белерин, Санти Касорла и Начо Монреал, като последният може и да играе на "Сан Сиро".

Главен съдия на срещата е Клеман Тюрпен от Франция, с помощници Николас Дано и Сирил Грингоре. Допълнителни асистент арбитри са Руди Буке и Николас Райнвил. Четвърти рефер е Хикам Закрани.

Звонимир Бобан: Милан не е достатъчно силен, за да спечели трофей

Бобан: Милан не е достатъчно силен, за да спечели трофей

"Не мисля, че ще се класират и за Шампионската лига"