Украинският Металист Харков доказа реномето си на един от най-стабилните участници в турнира Лига Европа през този сезон. Тимът разби Аустрия (Виена) с 4:1 у дома и по този начин категорично се класира напред за елиминационната фаза на надпреварата.

Това бе четвърта победа в пет двубоя за украинския тим, с което той категорично спечели първото място в групата.

Още в 16-ата минута Марко Девич с хубав удар от границата на наказателното поле откри резултата. Три минути по-късно Мадер успя да изравни за тима на Аустрия.

Още до почивката обаче домакините успяха да поведат отново. Едмар бе точен. През втората част обаче на терена имаше само един отбор. В 60-ата минута Папа Гай успя да вкара за 3:1. Окончателно точка на спора сложи Соса в последната 90-ата минута.

В другия мач от групата Малмьо и АЗ Алкмаар направиха скучно нулево реми.