Отборът на Металист Харков си гарантира първото място в Група „К" на Лига Европа. В директен спор за лидерската позиция украинците се наложиха с 2:0 у дома над Байер Леверкузен. Двата отбора отдавна си бяха гарантирали място на 1/16-финалите, като единствената въпросителна преди мача тази вечер бе кой ще спечели групата.

Гостите от Германия излязоха с голяма част от резервите си, което се оказа пагубно за тях. Въпреки, че имаха контрол над събитията на терена, домакините от Харков не успяха да стигнат до гол през първото полувреме.

Още в началото на второто обаче Джонатан Кристалдо се разписа, а 5 минути преди края Рибейро Клейтън оформи крайното 2:0.

Така с актив от 13 точки отборът на Металист е недостижим на върха в групата. Второто място е за Байер Леверкузен, които имат 10 точки.

В другата среща от тази група Розенборг победи Рапид Виена с 3:2 и спечели своята 6-а точка. Австрийският тим пък е на дъното с 0 точки на актива си.