Отборът на АЗ Алкмаар стана вторият тим от Група "G" на Лига Европа, който се класира за фазата на директните елиминации. Холандците завършиха 1:1 у дома срещу сигурния победител в Металист (Харков) и по този начин останаха втори в крайното класиране, изпреварвайки Аустрия Виена по голова разлика.

Всичко най-интересно през първата част на двубоя между АЗ и Металист се случи в 37-ата минута. Домакините първи реализираха чрез Адам Махер за 1:0, но в ответната атака Марко Девич изравни резултата. След почивката нови попадения така и на паднаха, като това се оказа достатъчно добро развитие и за двата отбора.

Аустрия (Виена) от своя страна не стигна до нищо интересно през първата част, но след почивката все пак взе своето срещу Малмьо. Лиендл откри в 62-ата минута, а Баразите реализира за 2:0 в 80-ата.

Победата обаче не се оказа достатъчна, тъй като австрийците имаха много по-лоша голова разлика от АЗ Алкмаар. Двата тима финишираха с равен актив от точки – по 8, а директните двубои между тях завършиха с две равенства по 2:2.

Металист спечели групата с 14 точки, а последното място е за отбора на Малмьо, който остана само с една спечелена точка.