Отборът държащ правата на Тодор Неделев - Майнц 05 отпадна от Лига Европа. "Врабчетата" обаче направиха това с високо вдигната глава, след като на свой терен подчиниха азерите от Габала с 2:0.

"Червените" решиха всичко в своя полза още до почивката, когато бяха реализирани и двете попадения. Аванс на Майнц даде Хак след половин час игра, а 10 минути по-късно точен бе и Де Блазис

За съжаление на германците, трите точки не се оказаха достатъчни, тъй като Сент Етиен спечели гостуването си на Андерлехт с 2:3. Резултатът обаче позволи и на победител, и на победен да продължат в следващата фаза на европейския клубен турнир.

Битката в Белгия се разви по крайно интересен начин. До полувремето Андерлехт водеше комфортно с 2:0 след голове на румънците Чипчиу и Станчу. Последва коренно различна втора част, през която Сент Етиен сътвори пълен обрат благодарение точните изстрели на Сьодерлунд (2) и Монет-Пакет. Гостите от Франция дори си позволиха лукса да пропуснат и дузпа в 54-ата минута.

Победата отреди на "зелено-белите" първото място в група "С" с 12 точки. Втората позиция пък остава за Андерлехт с пункт по-малко. Майнц остана трети с 9, а последното място остана за Габала, който така и не успя да спечели дори точица.

МАЙНЦ 05 - ГАБАЛА 2:0

1:0 Хек (30"), 2:0 Де Блазис (40")

АНДЕРЛЕХТ - СЕНТ ЕТИЕН 2:3

1:0 Чипчиу (21"), 2:0 Станчиу (31"), 2:1 Сьодерлунд (62"), 2:2 Сьодерлунд (67"), 2:3 Монет-Паке (74")