Българският национал Станислав Манолев се превърна в абсолютния герой за тима на ПСВ (Айндховен). Той откри резултата при "класическата" победа с 3:0 над тима на Легия (Варшава) в турнира Лига Европа.

С този успеха на практика холандският гранд си гарантира първото място в групата и участие в елиминационната фаза на втория по сила европейски клубен турнир през есента.

В днешния двубой ПСВ бе много по-добрият отбор, който през цялото време контролираше събитията на терена. Още през първата част гостите успяха да открият резултата. В 32-ата минута Манолев проби отлично отдясно и пробва прострелно центриране, което попадна в тялото на Михал Жевлаков и влезе в мрежата на домакините - 0:1.

През втората част холандците успяха да вкарат още два гола. В 56-ата минута Кучиак получи червен картон, след като фаулира съперник. Освен изгонването, при нарушението бе отсъдена и дузпа, която Мартенс превърна в гол.

В 68-ата минута Закария Лабияд успя да оформи крайния "класически" успех за гостите.

В другия мач от групата Апоел (Тел Авив) шокира тима на Рапид (Букурещ) и го победи с 3:1 като гост.

След изиграването на днешните двубои Манолев и компания окупираха първото място с 13 точки, докато Легия е на втора позиция с 9 и също продължава в следващата фаза. Трети излезе Апоел (Тел Авив) с 4 точки, а на последното четвърто място е Рапид (Букурещ) с 3.