Манчестър Юнайтед разгроми холандският АЗ Алкмаар с 4:0. "Червените дяволи" избухнаха в началото на второто полувреме, когато над всички изпъкна младокът Мейсън Грийнууд. И четирите гола паднаха в рамките на 11 минути, когато се разрази вихрушка пред вратата на гостите. И двата отбора продължават на 1/16-финалите през февруари. В другия двубой от група "L" Партизан победи за статистиката Астана с 4:1

Всички резултати от шестия кръг на Лига Европа

Ще станат известни всички 1/6-финалисти, които продължават през февруари

Играта през първото полувреме беше равностойна, като дори гостите имаха малко по-голямо притежание на топката. И двата тима имаха своите шансове за гол. Най-комично беше едно изпълнение на Хуан Мата, когато от удобна позиция испанецът за малко не изпрати топката в тъч.

След почивката английският отбор натисна. Марсиал направи страхотен пропуск след хубав пас на Грийнууд. Малко по-късно, в 53-ата минута капитанът Ашли Янг отбеляза под малък ъгъл отдясно, забивайки топката под гредата. Мата от удобна позиция не стреля а даде прострелен пас пред голлинията към Янг.

Пет минути по-късно Мейсън Грийнууд удвои след хубав шут по земя от дъгата леко отдясно. Гарнър отне топката с фаул, неотсъден от съдията и подаде на Грийнууд.

Снимка 457267

Резултатът стана класически в 62-ата минута след успешно изпълнена дузпа от Хуан Мата. Испанец стреля в левия ъгъл на средна височина. Нарушението беше срещу отлично играещия Грийнууд. Две минути по-късно отново Грийнууд от ляво на атаката с хубав удар по земя направи резултата 4:0.

Снимка 457261

Манчестър Юнайтед: 22.Серхио Ромеро, 18.Ашли Янг, 38.Аксел Туанзебе, 5. Хари Магуайър (66'-Фил Джоунс), 53.Брандън Уилямс, 37.Джеймс Гарнър, 31.Неманя Матич, 15.Андреас Перейра, 8. Хуан Мата, Мейсън Грийнууд, 9. Антони Марсиал (59'-Чонг). Мениджър: Оле Гунар Солскяер.

АЗ Алкмаар: 1. Марко Бизот,15.Оуен Вийндал, 30.Стийм Вуйтенс, 20.Йорди Класи, 2. Йонас Свенсон, 8. Теун Коопмеймерс, 7. Калвин Стнгс, 6. Фредрик Мидсьое, 11.Усама Идриси, 10.Дани де Вит, 26.Юкинари Сугавара. Мениджър: Арне Слот.