Манчестър Юнайтед победи Рома с 6:2 в първи полуфинален мач от турнира Лига Европа. "Червените дяволи" взимат ценен аванс преди реванша в Рим, а лудата вечер щеше да е още по-запомняща се, ако трибуните на "Олд Трафорд" бяха пълни...

Домакините откриха рано-рано резултата чрез Бруно Фернандеш. Португалецът реализира в 9-ата минута след асистенция на Единсон Кавани, а двамата щяха да продължат терора в хода на цялата вечер.

Дуото записа по 2 асистенции и 2 гола.

Рома успя да стигне до пълен обрат до края на полувремето чрез Пелегрини (15') и Джеко (34'). Те обаче извършиха три принудителни смени още преди почивката, включително вратарска.

Снимка 529268

Това оказа негативно влияние и през вторите 45 минути "червените дяволи" се развихриха. Кавани заби топката в мрежата на "вълците" в 48-ата и 64-ата минута.

Седем по-късно Фернандеш изпълни една от перфектните си дузпи, а след негово фамозно центриране Пол Погба направи 5:2. Португалецът асистира и за първия гол на Кавани.

Снимка 529266

В 86-ата минута появилият се като резерва Мейсън Грийнууд оформи крайното 6:2 и до голяма степен прати Юнайтед на финал в Лига Европа.