Манчестър Юнайтед и Севиля завършиха 2:2 в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа. Марсел Забицер с два гола даде комфортна преднина на "червените дяволи" през първото полувреме.

В края обаче 6-кратният победител в турнира стигна до равенството след автоголове на Тайрел Маласия и Хари Магуайър.

Домакините откриха резултата в 14-та минута, когато Бруно Фернандеш пусна чудесен изеждащ пас в наказателното поле към Забицер.ският национал шутира без забавяне, топката се отклони от крака на Маркао и се оплете в мрежата.

Снимка 614436

Седем минути по-късно домакините организираха контраатака, при която Марсиал подаде великолепно към Забицер, който с техничен удар покрай Боно удвои резултата.

В 82-ата минута резервата Вегхорст върна към Маласия, който шутира, но топката бе избита от защитник на испанския тим. Две минути по-късно резервата Хесус Навас получи отляво в пеналта на домакините, след като Маласия пропусна топката. Крилото опита да центрира, но топката рикошира точно в крака на нидерландеца и направи Де Хеа безпомощен - 2:1.

Снимка 614435

Във втората минута на добавено време гостите шокираха "червените дяволи". Окампос центрира, Ел Насири стреля с глава, топката летеше встрани от вратата, но уцели Магуайър по главата и влетя във вратата на слисания Де Хеа - 2:2.