Манчестър Сити победи Хамбургер с 2:1 в четвъртфинален мач-реванш от турнира за Купата на УЕФА. Въпреки успеха, англичаните напуснаха напредварата с общ резултат от двете срещи 4:3. Мартин Петров започна на резервната скамейка и не влезе в игра до края на двубоя.

Мачът започна по прекрасен начин за гостите от Германия. В 12-ата минута Питройпа центрира ниско, Олич чука леко топката към Гереро, който останал сам в наказателното поле, разстреля Гивън за 0:1.

Изравняването дойде само 3 минути по-късно. Реферът Рицоти прецени, че Троховски е играл с ръка в наказателното поле и даде спорна дузпа за домакините. Елано застана зад топката и бе точен за 1:1.

Този гол окрили "гражданите", които заредиха опасни атаки към вратата на Рост. Най-близо до гола през тези първи 45 минути те бяха в самия край на полувремето. Тогава Елано стреля силно от пряк свободен, но топката срещна напречната греда.

Сити започнаха втората част във вихрено темпо. Само 5 минути след почивката Фелипе Кайседо направи резултата 2:1. Перуанецът получи пас в наказателното поле от Стивън Айрланд, елиминира Боатенг и простреля Рост.

След това попадение дойдоха и най-силните минути на домакините в мача. В 54-ата минута Елано отново уцели гредата, пак от пряк свободен удар. Секунди след това "гражданите" получиха правото да изпълнят корнер. Франк Рост успя да избие центрираната ниско топка, но тя попадна на крака на Кайседо, който от пет метра не успя да намери опразнената врата.

В 60-ата минута Кайседо все пак успя да се разпише, но голът бе правилно отменен заради засада. Устремът на Сити бе прекършен 15 минути преди края, когато капитанът на англичаните Ричард Дън получи втори жълт картон и остави тима си с 10 души.

Играчите на Хамбургер се успокоиха и започнаха да организират опасни контри. За това спомогна и пускането в игра на "английския кошмар" Младен Петрич. Другият хърватин в немския отбор - Ивица Олич бе близо до изравняването в 84-ата минута, но ударът му бе спасен по невероятен начин от Шей Гивън.

Марк Хюз пък пусна в игра Желсон и Стъридж в търсена на трети гол, но това не даде резултат, въпреки че "небесносините" организираха още няколко нелоши атаки.

Хамбургер успя да запази врата си суха в последните минути и се класира за полуфиналите. Там тимът на Мартин Йол ще срещне друг немски тим - Вердер (Бремен).

Манчестър Сити - Хамбургер 2:1 (общ 3:4)

0:1 Гереро (12')

1:1 Елано (15', дузпа)

2:1 Кайседо (50')

Стартовите състави:

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Гивън, Ричардс, Онуха, Дън, Бридж, Сабалета, Компани, Айрланд, Робиньо, Елано, Кайседо;

ХАМБУРГЕР: Рост, Боатенг, Гравгаард, Матайсен, Янсен, Яролин, Аого, Троховски, Гереро, Питройпа, Олич