Съвсем малко не стигна на Манчестър Сити, за да отстрани Динамо (Киев). Английският тим спечели с 1:0 домакинството си на украинския гранд с гол на Коларов в 39-ата минута, но след загубата с 0:2 в първия мач това не стигна на тима на Роберто Манчини. "Гражданите" бяха допълнително притеснени и от изгонването на Балотели още през първата част.

Сити започна вихрено и още в 4-ата минута Балотели стреля отблизо много силно над вратата от доста чиста позиция. Малко по-късно отново Балотели пропусна изгона ситуация.

Всичко обаче се срина в 36-ата минута. Тогава Балотели буквално откачи и се опита да уцели с бутонките корема Горан Попов, като го уцели в крака и бе изгонен с червен картон.

Въпреки това, 3 минути по-късно Сити поведе с гол на Александър Коларов. Той изстреля прекрасен шут от около 20 метра и успя да вкара за 1:0.

През втората част Сити отново се опитваше да атакува доста по-усилено, но не успя да вкара втори гол. Отново Коларов пропусна добра ситуация за гол, а Тевес също направи няколко добри положения.

Ярмоленко от госите беше близо до това да убие тотално интригата, но не успя да вкара. Така украинците взеха пореден скалп на голям съперник, след като в миналия кръг отстрани звездната селекция на Бешикташ.

Манчестър Сити - Динамо (Киев) 1:0
1:0 Коларов (39)