Лудогорец загуби домакинството си на Тотнъм в трети мач от Група "J" на Лига Европа. Двубоят на "Хювефарма Арена" в Разград приключи при резултат 1:3.

Точен за домакините беше Клаудиу Кешеру, но с голове на Кейн, Моура и Ло Селсо "шпорите" стигнаха без проблеми до крайния успех.

Снимка 504025

Източник: Twitter

Разградчани изиграха слабо първо полувреме, което им коства мача. За Тотнъм втората част бе удоволствие, като лондончани дадоха шанс за изява на някои от резервните си футболисти.

Възможност в тима на "орлите" пък получи младият Димитър Митков, който записа минути и малко ценен опит срещу гранд от ранга на Тотнъм.

Снимка 504076

Източник: Официален сайт на Лудогорец

Българският шампион загуби и първите си два мача с Антверп и ЛАСК (Линц).

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Тотнъм, на живо

Лудогорец - Тотнъм 1:3, гол на Ло Селсо

Българският шампион полага максимални усилия срещу "шпорите"

Тотална доминация. Това можеше да се каже в най-общи линии за случилото се през първата част от двубоя. За съжаление на феновете на Лудогорец - не в полза на разградчани.

Натискът на "шпорите" започна от първата минута и не спря до заключителните секунди на полувремето.

Снимка 504081

Още в 90-ата секунда Хари Кейн бе изведен по много техничен начин очи в очи с Пламен Илиев. Като по чудо обаче, той не намери добре топката и стреля над целта.

Снимка 504027

След 6 минути игра отново Кейн бе в центъра на събитията. Този път той шутира от много далечна дистанция, а топката се отби в лявата греда на българската врата.

Още 3 минути след това Тотнъм получи право да изпълни свободен удар в близост до пеналта на българския шампион. С изпълнението се ангажира Бейл, стреля силно, топката тупна пред Илиев, но въпреки получилата се неприятна ситуация, той успя да избие в корнер.

Снимка 504024

Резултатът бе открит след 13 минути игра, когато центриране от корнер намери връхлитащия на скорост Кейн, който с глава вкара за 0:1, отбелязвайки попадение номер 200 в мач 300 от богатата си професионална кариера.

В 23-ата минута центриране на Каули от ъглов удар намери дясната ръка на Дайър. Реферът обаче не сигнализира за нарушение на правилата.

Снимка 504079

Десет минути по-късно, този път след асистенция за Кейн, се стигна до второ попадение за гостите. Изведен сам срещу опразнената пред себе си врата, Лукас нямаше как да сгреши.

Преднината на лондончани беше удвоена.

Снимка 504037

Източник: UEFA.com

Минута след това Лудогорец се опита да отвърне на полученото второ попадение. Атака на разградчани завърши с изстрел на Кешеру от границата на наказателното поле. Кълбото се отби в защитник и застрашително се насочи към долния ляв ъгъл на вратата на започналия от първата минута Джо Харт. В последния момент той изби в корнер.

До почивката Кейн можеше да се разпише още два пъти, а Моура - веднъж, но нови голове така и не паднаха, за късмет на българския отбор.

Снимка 504028

Пет минути след подновяването на играта при пробив на Янков се стигна до подаване към Текпетей. Изстрелът му не се получи, като той се подхлъзна. Но кълбото стигна до Кешеру, който хладнокръвно я засече в мрежата.

В 62-ата минута преднината от два гола за Тотнъм бе възстановена. Сон се отчете с асистенция, само 15 секунди след като се появи на терена. Ло Селсо бе изведен от него сам срещу Илиев и вкара за 1:3.

Бергвайн също можеше да се разпише много бързо, като секунди след появата си, Сон го изведе в добра позиция и той стреля. Вратарят не мръдна, но топката като по чудо не намери очертанията на вратата.

В последните минути Лудогорец се разигра и Янков получи добра възможност да се разпише. За съжаление, той не успя да отправи достатъчно силен удар.

Снимка 504078

Младият Димитър Митков се появи на терена, като със сигурност записаните минути и натрупания известен опит срещу състав, какъвто е този на Тотнъм, ще бъдат полезни за него.

Така или иначе обаче нова промяна в резултата нямаше.

Снимка 504077

Тотнъм изигра един от най-силните си мачове в тази фаза от надпреварата, което в съчетание с неубедителното първо полувреме на Лудогорец направи така, че разградчани остават без точка в актива си, на последното място в класирането.

Снимка 504023

Тотнъм е с 6 точки от два изиграни мача и увеличи драстично шансовете си за продължаване към фазата на директните елиминации.