Отборът на Лудогорец загуби дългоочаквания първия 1/16-финален двубой срещу Милан от турнира Лига Европа. "Орлите" изиграха стойностен мач, но отстъпиха с 0:3 на далеч по-именития си съперник. Селекцията на Димитър Димитров даде сериозен отпор на "росонерите", но грешки в решителни ситуации, позволиха на гостите да си тръгнат с повече от комфортния аванс.

Лудогорец - Милан 0:3 (Развой на срещата по минути)

Неприятна загуба за българския шампион

Ключовият момент в битката бе факт в 44-ата минута, когато Патрик Кутроне откри резултата. Младежкият национал на Италия се вклини между Дяков и Пластун, за да накаже отблизо безпомощния Ренан. Последва 0:2, което бе сътворено от Рикардо Родригес. Швейцарецът бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Моци срещу Кутроне. Точка на спора пък сложи друга резерва - Фабио Борини, който отблизо наказа вече и без това сломената отбрана на българския шампион в 92-ата.

Нужно е да отбележим, Лудогорец можеше да вкара мача в съвсем друго русло, ако при резултат 0:1, Светослав Дяков не бе ударил гредата, а пък малко преди него, Марселиньо не бе стрелял доста слабо в обсега на Донарума.

Снимка 340508

Източник: topsport.bg

Реваншът между двата тима е след седмица на "Сан Сиро". Срещата ще бъде с начален час 22:05 часа.

Минути преди началото на двубоя, трибуните на стадиона в Разград се опитаха да надъхат допълнително своите любимци. Хореографията на феновете бе на патриотична вълна, а един от транспарантите гласеше: "В битката неравна, победата е славна".

Светослав Дяков: Много неприятен резултат

Дяков: Дузпата ни прекърши, резултатът е неприятен

"Жалко, че не зарадвахме феновете"

Милан демонстрира сериозните си намерения веднага след първия съдийски сигнал на Милорад Мазич. "Росонерите" пресираха дълбоко Лудогорец и донякъде объркаха плановете на родния ни тим за силен домакински натиск. В 3-ата минута африканската звезда на гостите Франк Кесие проби през центъра и отправи шут от средна дистанция, който премина на сантиметри от страничната греда.

Лудогорец отговори подобаващо на италианското предизвикателство и в 5-ата минута притесни сериозно гранда. Джоди Лукоки опита директен изстрел от фаул, въпреки прекалено малкия ъгъл. Случилото се сюрпризира Донарума, но топката така и не намери очертанията на неговата врата.

Снимка 340530

"Росонерите" застрашиха сериозно вратата на Лудогорец в 19-ата минута. Бонавентура, Сусо и Кутроне организираха бърза комбинация, която матира отбраната на "орлите". Последният получи отличната възможност да отправи голов изстрел, но за щастие коженото кълбо срещна тялото на Пластун и излезе в корнер.

Димитър Димитров след 0:3 от Милан: Има нотка на неудовлетворение

Херо: Трябва да търсим вината в себе си

"Отборът на Милан беше много рационален и реализира почти всяко свое положение"

Последвалите спокойни минути в Разград можеха да бъдат прекратени по възможно най-добрия начин. След точно половин час игра, Лукас Саша центрира майсторски от фланга. Джиджи Донарума демонстрира старата си слабост и увисна. От това обаче не се възползва нападателят на Лудогорец - Куба Шверчок, който остана на няколко сантиметра от това да засече, може би голово, с глава. В 32-ата минута, главният съдия Милорад Мазич се наложи да предупреждава треньора на Лудогорец - Димитър Димитров, който реагира остро при едно от отсъжданията на сръбския рефер.

Алесио Романьоли: Не съм "Новия Неста", никой не е като него

Романьоли: Не съм "Новия Неста", никой не е като него

"Нищо не е сигурно, докато не чуем последния съдийски сигнал в реванша"

Определено последните минути от първата част бяха за гостите от Италия. В 41-ата минута трибуните на "Лудогорец Арена" затихнаха, след като Бонавентура демонстрира техника на малък периметър, комбинирана с мощен диагонален изстрел. Опитът му обаче мина малко над горната греда на Ренан.

Снимка 340532

Възможно най-лошият сценарий сполетя лудогорци в края на полувремето. В 44-ата минута младата звезда на Милан - Патрик Кутроне дари "росонерите" с безценен аванс. Отбраната на "орлите" сякаш не бе достатъчно внимателна при късо разигран корнер между Бонавентура и Чалханоглу. Последва центриране на турския национал, елегантно движение без топка на тарана с №63 и разстрел отблизо за безпомощния Ренан. Сериозна вина за попадението носеха и охраняващите го Съни Дяков и Игор Пластун.

На почивката Димитър Димитров прибегна до правенето на смяна. Неубедителният Якуб Шверчок бе заменен от Вандерсон.

Козмин Моци: При дузпата действах импулсивно

Моци си призна, че е допуснал голяма грешка

"Играхме много по-добре от Милан, но не успяхме да вземем резултат"

Лудогорец отправи първия си точен изстрел по посока вратата на Милан в 50-ата минута. Въпросната атака можеше да доведе и до голова радост, ако не бе малко забавената реакция на Марселиньо. Бившият национал на България получи пас в коридор от Вандерсон. Ударът му обаче не бе достатъчно силен и респективно се оказа спасен от Донарума.

Светослав Ковачев: Гадно ми е, че паднахме

Талант на Лудогорец развълнуван от европейския си дебют

"Гадно ми е, че паднахме"

Импулсът в играта на родния ни шампион продължи! В 54-ата минута само късметът ни лиши от това резултатът да бъде изравнен. Капитанът Светослав Дяков отправи тежък шут от границата на наказателното поле, който намери сглобката на иначе безпомощния Донарума.

Снимка 340522

Източник: EPA/БГНЕС

И точно, когато всички вече вярваха, че Лудогорец може да стигна до изравняването, италианският им съперник ги наказа с втори гол. Тромавият Моци изпусна Патрик Кутроне и се наложи да го спира непозволено в наказателното поле на "орлите". Интервенцията му бе видяна от главния съдия Мазич, който не се поколеба да посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби появилият се малко преди това Родригес, който майсторски прати Ренан в погрешния ъгъл.

Патрик Кутроне: Аз съм там, където е и топката, това е тайната ми

Кутроне: Аз съм там, където е и топката, това е тайната ми

"Не трябва да подценяваме Лудогорец за реванша"

След втория гол, интензитетът на мача стигна критичния минимум. Това обаче не попречи на Милан да се поздрави и с класически успех. Момчетата на Рино Гатузо дочакаха своя момент и фиксираха крайното 0:3 в 91-ата минута. Франк Кесие центрира от фланга, Андре Силва елегантно пропусна топката между краката си, за да стигне тя до резервата Борини, който от удобна позиция разстреля Ренан.