76′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

Попадение на Върджил Мисиджан!

2:0 за Лудогорец!

Вратарят на гостите бе на път да спаси и това положение, но този път капитулира.

71′

Манзоро влиза в игра, заменяйки Янушаускас.

69′

Поредица нарушения в средата на терена.

Футболистите на Судува се опитват всячески да спират набезите на съперника.

Играта се накъса и определено загрубя.

61′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Козмин Моци бележи с глава!

Лудогорец заслужено излиза напред в резултата!

57′

Мисиджан стреля в гредата!

Флагът на страничния арбитър обаче е високо вдигнат.

56′

Цведукас е заменен от Велиулис.

55′

Абел Анисе не успява да се разпише от непосредствена близост!

Късмет за Лудогорец, който обаче не беше използван от футболистите на състава.

50′

Ситуацията от първото полувреме се повтаря.

Центрирания в полето на Судува, които не дават никакъв резултат.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина под тоталния натиск и доминация на домакините. Срещу себе си обаче те имаха истинска стена от футболисти на съперника.

Судува бе подреден с петима бранители в последната си игрова линия, а пред тях разполагаха с цели четирима полузащитници.

Това затрудняваше неимоверно атакуващите състезатели на разградчани, които трябваше да изпробват заучени положения или далечни изстрели, за да постигнат целта си и да открият резултата.

В същото време Судува разчиташе на контраатаки и на силно хвърлени тъчове, директно в полето на Ренан.

При два от общо седемте си опита, литовците затрудниха стража на "орлите", който едва не сбърка фатално.

В същото време Анисе, Вандерсон, Кешеру и Мисиджан не спираха да тормозят отбраната на съперника, но така и не достигаха до 100%-ви положения за отбелязване на попадение.

Малко преди почивката Козмин Моци получи официално предупреждение за оспорване на съдийско решение, като именно заради тази си необмислена постъпка ще пропусне реванша от тази решителна фаза от надпреварата.

45′

Почивка.

44′

И Везевичиус получава официално предупреждение.

43′

Жълт картон за Козмин Моци.

Футболистът на "зелените" пропуска реванша, заради оспорване на съдийско решение.

41′

Сисиньо се включва в предни позиции за тима си.

Футболистът на Лудогорец стреля, но гол така и не пада.

33′

Далечен изстрел на Натанаел.

Топката не намира очертанията на вратата, а дори не преминава и в близост до нея.

30′

Изключително деен Моци.

Включването му в предни позиции обаче отваря сериозна пробойна в отбраната на "зелените".

25′

Нов пас на Мисиджан в наказателното поле.

Никой не успява да засече кълбото.

20′

Шанс за гостите!

Ренан се справя със ситуацията.

15′

Поредица нарушения срещу състезателите на Лудогорец.

Играта се накъса.

На всичко отгоре Судува играе с петима в защита и 4-има в халфовата си линия.

11′

Невероятен пропуск на Абел Анисе!

Центриране намери футболиста на Лудогорец в добра ситуация в пеналта, мадагаскарецът засече кълбото от воле, но стражът на опонента спасява.

10′

Две поредни центрирания на Мисиджан.

Без засечена топка в целта.

7′

Жълт картон за Чиникас за фаул срещу Кешеру.

5′

Първи удар към вратата на Судува.

Негов автор е Натанаел, който по-скоро понечи да центрира.

Вратарят на литовците лови.

4′

Ситуацията на терена: Лудогорец притежава изцяло топката.

Гостите са играли с кълбото само веднъж - при избиването на първия удар в полза на разградчани.

2′

Първи с топката играят домакините.

Те опитват да организират скоростна атака, която обаче е спряна пред наказателното поле на съперника.

1′

Новият сектор от стадиона на шампионите е факт:

1′

37. Жоао Пауло Араужо 14. Жереми Манзоро

Лудогорец приема Судува тази вечер в Разград в дебюта на новия старши треньор на отбора - Димитър Димитров-Херо.

Специалистът вчера обяви на пресконференция, че не се съмнява в класата на "орлите", която трябва да бъде затвърдена днес на терена.

Въпреки това Херо призова за пълна мобилизация с оглед на това, че литовският съперник на разградчани елиминира три отбора, за да стигне до плейофната фаза на Лига Европа - Шахтьор (Солигорск), ФК Лиепая и Сион.

Херо готви няколко промени в титулярния състав. Марселиньо е наказан.

Гостите имат известни кадрови проблеми. Старши треньорът Владимир Чебурин няма да може да използва халфа Гейдриус Матулевичус, който е контузен, както и наказания хърватски защитник Андро Швърлюга.