Лудогорец продължава с великолепното си представяне в Европа! „Орлите" смачкаха с 3:0 Динамо (Загреб) в битка от група „B" на Лига Европа.

Така шампионите отмъстиха на хърватите за миналогодишния злополучен мач в Загреб, когато в последните минути Динамо ги отстрани за Шампионска лига.

Това е втора поредна победа за Лудогорец от два мача в турнира. В първия двубой, българите победиха ПСВ в Айдховен с 2:0. Така „орлите" заеха лидерската позиция във временното подреждане на група „B", следвани от ПСВ, Черноморец (Одеса) и Динамо.

Срещата на „Васил Левски" бе изгледана от около5 000 зрители, които въпреки студа подкрепиха възпитаниците на Стойчо Стоев. Динамо пък остана без публика, тъй като преди мача бяха арестувани 22-ма фена заради създадените безредици в София. Полицията не позволи на останалата част от феновете на Динамо да присъстват на мача.

Срещата започна с натиск на Лудогорец. В 12-ата минута резултатът беше открит.  Ешпиньо центрира, Марселиньо отклони с глава, а ниският Кишада засече в малкия пеналт за 1:0.

Натискът на разградчани продължи, а хърватите съвсем се стъписаха. В 34-ата минута Мисиджан отправи от границите на наказателното поле диагонален изстрел , прехвърляйки излезлия напред Зеленика за 2:0.

Три минути по-късно холандецът поиска дузпа след борба с Пинто в наказателното поле, но бе санкциониран с жълт картон за симулация. Малко преди края на полувремето, гостите можеха да върнат един гол след като Судани стреля силно, но Стоянов спаси разградчани.

През втората част темпото на игра спадна. В 47-ата минута Кишада пробва да засече от удобна позиция, но защитник на хърватите обаче изби.

В 61-ата минута Судани сгреши в наказателното поле, пробвайки да избие, но нацели Дяков, който с премерен удар направи резултата класически. До края на мача, гостите създадоха едва една опасност чрез Халилови, но Стоянов се намеси реително.

В следващия мач, който е на 24 октомври Лудогорец гостува на Черноморец (Одеса).