Лудогорец продължи със страхотното си представяне в Лига Европа. Българският шампион победи като гост Динамо (Загреб) с 2:1.

Това бе пети успех за „орлите" от шест мача в групите на втория по значимост евротурнир. Днешният двубой на „Максимир" не бе от значение, нито за българите, нито за хърватите, които отдавна бяха изгубили шансове за класиране напред.

Успехът на Лудогорец е исторически за българския футбол, който до момента не познава толкова добро представяне в европейските турнири.

Нападателят на Лудогорец Роман Безяк пък стана голмайстор на група "B" със своите 4 попадения.

Срещата започна равностойно. Първото по-опасно положение се случи в 26-ата минута, когато Мишо Александров намери Абало, който от въздуха не успя да засече добре и стреля лошо.

Две минути по-късно българските шампиони успяха да вкарат.  Марселиньо изведе Абало, който се освободи от бранител на домакините и от 10 метра стреля точно за 1:0. Последваха скучни минути на „Максимир".

Динамо успя да върне интригата в самия край на полувремето, когато Памич центрира от корнер, топката се отби в главата на двама играчи на Динамо, преди да стигне до Чоп, който също с глава, оставен сам във вратарското поле и нямаше проблем да изравни.

Втората част започна скучно. Малко по-късно домакините създадоха две опасни атаки, но без успех. В 72-ата минута Абало овладя топката в наказателното поле, освободи се от бранител и подаде към Безяк, за който остана по-лесното да вкара за 1:2.

Три минути по-късно „орлите" можеха да решат мача след като Кайсара пусна към Александров, който стреля, но Сандомиерски отрази.  До края на мача липсваха нови чисти положения и така Лудогорец спечели шестата си поредна победа в Лига Европа.