Лудогорец завърши наравно 0:0 Виктория (Пилзен) във втория си двубой от основната фаза на Лига Европа. "Орлите" ще съжаляват горичво, че не си тръгнаха с три точки в актива си заради злощастния пропуск от дузпа на звездата си Якуб Пьотровски в средата на втората част. По този начин възпитаниците на Игор Йовичевич са с една спечелена точка след първите си два мача, докато чехите са с две.

Първите минути на срещата в Чехия бяха равностойни. Лудогорец възприе по-дефанзивна стратегия, докато домакините се стремят чрез владение на топката да доминират в половината на разградчани.

Снимка 685185

Източник: startphoto.bg

Първата опасност в мача се случи пред вратата на българския шампион. В 16-ата минута отбраната на Лудогорец допусна присъщата за тях неточност във всеки мач от началото на сезона, след като левият краен бранител Сон сбърка подаване към Диниш Алмейда, а топката попадна в играч на Пилзен, който комбинира с негов съотборник, но ударът му премина високо над вратата. До края на полувремето двубоят не последваха интересни моменти пред двете врати.

Началото на второто полувреме за малко да се превърне в мечтано за отбора от България. В 51-ата мниута при подаване в наказателното поле на чешкия гранд, халфът на Лудогорец Агибу Камара отигра топката, която докосна ръката на защитника Вацлав Йемелка. Първоначално реферът не отсъди дузпа, ала асистентите му на ВАР го помолиха да прегледа ситуацията.

Унгарският арбитър Тамаш Богнар се увери, че са налице основания за отсъждане на наказателен удар и посочи бялата точка. За зла участ на българския хегемон зад топката застана Якуб Пьотровски, чието изпълнение стражът Мартин Йедличка парира с лекота.

Снимка 685180

Въпреки спада на темпото в мача, смените в състава на домакините подействаха импулсивно в офанзивен аспект, тъй като в 71-ата минута след отлично разиграване Иржи Панош се озова на стрелкова позиция, пребори се с Диниш Алмейда, за да стреля в десния страничен стълб на вратата на Хендрик Бонман. В последните минути на срещата гостите устояха на натиска на Виктория (Пилзен).

Виктория (Пилзен) - Лудогорец 0:0 (Развой на срещата по минути)

След поражението от Славия (Прага) в първия кръг от основната фаза в Лига Европа