Лудогорец си осигури участие на1/16 финалите на Лига Европа. Разградчани завършиха 1:1 с Черноморец (Одеса) на „Васил Левски", което им гарантира сигурно класиране в следващата фаза на турнира.

Успехът е исторически за Лудогорец при първото участие на клуба в групите на втория по комерсиалност турнир.

При победа днес, Лудогорец щеше да си гарантира първо място в група „B", което предвещава по-лесен съперник за следващата фаза.

Старши треньорът на домакините Стойчо Стоев получи тежък удар преди мача след като голмайсторът Роман Безяк бе повален от стомашен вирус. На негово място стартира Кишада, който вкара и гола за шампионите.

Срещата започна равностойно. В 5-ата минута домакините създадоха опасност. Марселиньо намери в наказателното поле Ешпиньо, който шутира мощно от воле, но пращайки топката в аут.

Минута по-късно украинци нацелиха гредата на Стоянов чрез Антонов, но в същото време реферът отсъди фаул в атака.

В 13-ата минута вратарят на Черноморец изби бита от Ешпиньо топка, във въздуха удари тежко в главата Мишо Александров. Халфът получи лекарска помощ, след която продължи мача.

В 23-ата минута гостите създадоха първата чиста голова възможност.  Джедже се освободи от Кайсара и Барт, намирайки  Гай на точката на дузпата, който напълно непокрит стреля над вратата. Последваха две опасни атаки на гостите, които обаче бяха изпуснати от Фонтанело и Антонов.

До края на полувремето разградчани така и не успяха да създадат чисто голово положение и така двата отбора се оттеглиха при 0:0.

Второто полувреме започна отлично за Лудогорец. В 47-ата минута Марселиньо изведе Мисиджан, който напредна по лявото крило, влезе в наказателното поле, където подаде към непокрития Кишада, който спря топката и прехвърли вратаря за 1:0. След попадението Черноморец рязко вдигна оборотите.

В 64-ата минута натискът им даде резултат и те успяха да изравнят. Бобко центрира от фаул в наказателното поле , където Гай засече топката с глава и я прати във вратата на Владислав Стоянов. Това бе първи гол във вратата на Лудогорец в групите на Лига Европа.

Минута по-късно гостите можеха да вкарат и втори гол. Бобко засече топката с глава, но Владислав Стоянов изби. Отбитата топката попадна в Антонов, който стреля неточно. В 68-ата минута Гай също стреля опасно, но в аут.

До края на мача напрежението за домакините взе връх. Черноморец създаваше остри атаки, които за късмет на българите завършваха без резултат.

След този мач Лудогорец е на 1-ото място с 10 точки, следван от ПСВ със 7 точки. Черноморец пък имат 4 пукта.