Лудогорец отстъпи пред Истанбул Башакшехир в среща от Група "С" на Лига Европа.

Битката на стадион "Лудогорец Арена" завърши с победа за гостите с 2:1. Точни в полза на победителите бяха Вишча и Фрай. За домакините се разписа Марселиньо.

Това беше първото поражение на българския отбор в груповата фаза на надпреварата.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Истанбул Башакшехир 1:2, Марселиньо връща разградчани в мача!

Само един българин в редиците на разградчани

Първото полувреме съвсем не беше по вкуса на шампиона на България, свикнал да владее положението на терена в домакинските си мачове.

Гостите спазиха обещанието си, дадено преди първия съдийски сигнал - да бъдат максимално агресивни в представянето си.

Акциите за тима се редуваха една след друга, като изглеждаше, че е само въпрос на време да падне първият гол в срещата.

Снимка 325350

Това се случи след 20 минути игра, когато Вишча не остави шансове на иначе безупречния до този момент Ренан, разписвайки се за 0:1 с чудесен изстрел от средна дистанция.

Само 7 минути по-късно преднината на турския тим бе удвоена, този път след отиграване на Фрай.

Снимка 325349

Лудогорци често грешаха при подаванията си в средата на терена, а и след това - в завършващата фаза от играта.

Мисиджан и Лукоки изглеждаха изолирани в предни позиции и сякаш не бяха достатъчно настоятелни в представянето си на терена.

Обичайните пробиви на Натанаел и Сисиньо пък бяха спирани още в зародиш, като по този начин флнговете на "зелените" на практика се оказваха блокирани и неефективни.

Снимка 325346

Така или иначе резултатът се запази непроменен до почивката, като дори гостите можеха да вкарат още един гол, ако мерникът на Вишча бе по-точен.

Вторите 45 минути се различаваха чувствително от откриващите, като домакините определено се "събудиха" и на свой ред се втурнаха в нападение.

В 65-ата минута Марселиньо ознаменува доброто си представяне в срещата с гол за 1:2, разписвайки се след удар с глава.

Снимка 325345

Това попадение даде страхотен импулс в играта на разградчани, които не спряха да атакуват до последния съдийски сигнал.

Пропуски за шампионите пред съперниковата врата записаха Мисиджан, Пластун и Марселиньо, но резултатът така и не беше променен.

Турците дойдоха в Разград без две от най-големите си звезди - Гаел Клиши и Емануел Адебайор, но това не се отрази особено много върху представянето им в двубоя.